Genel Kurula doğru – Sorular ve Yanıtlar – Nejad KUMBASAR

Değerli Mülkiyeliler, Genel Kurula katılacak başkan adaylarına yönelttiğimiz sorular üzerine, mülkiyeli sesimiz Grubu başkan adayı Nejad KUMBASAR’ın yanıtlarını aşağıda yayınlıyoruz : Soruları tekrar hatırlatalım :

1) Mevcut davaları nasıl çözeceksiniz ? Bu konuda seçildiğiniz takdirde davaların her iki tarafını da davaları geri çekmeye ikna edebilecek misiniz? Bu konudaki düşünce ve yönteminiz nedir ? Mülkiyeliler Birliği – Mülkiyeliler Vakfı arasındaki ilişki nasıl olmalıdır? ( 12 Mart sonrası yapılan düzenlemenin gerekçesi ve bugünkü durum ışığında ) Bugünkü kilitlenmenin sebebi sizce nedir ve bu kilitlenmeyi nasıl aşabilirsiniz? ( Daha önce davalar geri çekilebilir demiştiniz, seçildiğiniz takdirde Erdal Eren’in belirttiği gibi, “Mülkiyeliler birliğini zarara uğratmayan tüm davalardan, Birliğin ve vakfın tek taraflı feragat etmesi”ni siz de düşünür müsünüz?   2) Mülkiyeliler Vakfı – Kazan A.Ş arasındaki ilişki nasıl olmalıdır ? Bugünkü durum ve Şirket Genel Kurulu’nun yapılamamış olması ve sonuç olarak gelinen kilitlenmenin sebebi sizce nedir ? Bu kilitlenmeyi seçildiğiniz takdirde nasıl aşmayı düşünüyorsunuz?   3) Mülkiyelilerin bir araya gelebileceği sağlıklı bir mekan oluşturmak için mevcut binamız ve otelle ilgili ne gibi projeleriniz vardır? Koruma Kurulu Kararı ve Yap-işlet Devret kararı çerçevesinde cevap verir misiniz?

1. SORU VE YANITI :

Genel Kurulun oylarına mazhar olup, seçimi kazandığımız takdirde sadece MB Tüzel kişiliğinin hak ve menfaatlerinden yana taraf oluruz. Yönetim Kurulumuzun alacağı karar ile Ankara Barosu Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu ve Ekibinden MB olarak yardım talebinde bulunacağız. MB Tüzel kişiliğinin taraf olduğu tüm davaları şahsi olanlardan ayırıp, söz konusu ettiğimiz Ankara Barosundan birden fazla avukat tayini ve hukuki destek isteyeceğiz.

2. SORU VE YANITI: Vakıf Yönetimi ve Kazan A.Ş arasındaki ilişki çekişme değil, samimi, etik ve MB lehinde olmalıdır. Burada bütün mesele seçimi kaybeden ekibin, seçim yenilgisini hazmedemeyip, karşısındaki kişinin de yönetim zafiyetinde bulunmasından durum bu aşamaya gelmiştir. ”MÜLKİYELİ SESİMİZ” Grubu duyurumuzun 10. maddesinde belirttiğimiz çözüm önerimiz uygulamaya konacaktır. ”MÜLKİYELİ SESİMİZ” Grubu ve Ekibi olarak geçen Genel Kurul seçiminde mecburen desteklediğimiz Yönetimin yukarıda da belirttiğimiz Yönetim zafiyeti, bu kayıkçı davalarına ve körler sağırlar birbirini ağırlar durumuna gelmiş, işine geldiğinde kabul etmedikleri Kazan A.Ş’nin imkanlarından yararlanmasında yedirilip içirilmesinde hiçbir sakınca görülmemektedir. İstemeyerek de olsa bu davetlere, adaylığım gereği icabet etmek durumunda kalmaktayız. MB’nin kör kuruşuna gelir olarak sahip olacağımız gibi kör kuruşunu harcanmasında da tüm MB üyelerinin hakkı olduğu düşünülerek, bu fütursuz harcamalara son verilecektir.

3. SORU VE YANITI MB Vakfının sahip olduğu gayrimenkullerin artık yıkılmayacağı aşikardır. Bu edebiyata artık son verilmelidir. Sonuç olarak MB finansman durumuna göre TMMOB’den tıpkı Ankara Barosu yardımı gibi buradan da gerekli teknik destek ve restorasyon konusunda destek ve görüş alınıp, bu pejmürde görünüş ve iç mekandaki iç karartıcı atmosferin, aydınlık, huzur verici yeni dekorasyonla sonuçlandırılması sağlanacaktır. İki yıldan beri mekan değişikliği yapamayanların bu hususta söz söyleme hakkının olmadığını düşünmekteyiz.

SORULARIN DIŞINDA BİR GÖRÜŞÜMÜZÜ BURADA İFADE ETMEK İSTİYORUZ İnternet ortamı üzerinden Mülkiyeliler Birliği üyelerimizin bilgi paylaşımında bulunarak, oylama yaparak gerçek demokrasiyi üyelerimize sunmak için çaba sarf edeceğiz. Böyle bir katılımcı Yönetim anlayışı içinde hareket edeceğiz. Dolayısıyla, sürekli olarak bir iletişim içinde olacağımızı tüm üyelerimize buradan duyurmak istiyoruz. Geçmiş Yönetimlerin yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. !!!

‎”MÜLKİYELİ SESİMİZ” GRUBU Aday listemiz sonuçlanmış, basılmıştır. Diğer gruplardan önce yarışa başlamamak için onlarında sonuçlandırmalarını bekliyoruz… MB Genel Kurulu Üyelerinin bilgilerine sunuyoruz…

“MÜLKİYELİ SESİMİZ” GRUBU ve ekibi adına Genel Başkan Adayı Nejad KUMBASAR

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=22280

Editör - 23 Mar 2012. Kategori Forum, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

4 yorum - “Genel Kurula doğru – Sorular ve Yanıtlar – Nejad KUMBASAR”

 1. Asu Turgut

  merhaba,
  son derece net,samimi,iyi niyetli açıklamalara yürek dolusu tşk.ler.dilerim her şey düşündüğümüz gibi gelişir.yine diyorum:) kazanan mülkiyeliler olacak…düzgün, iş bilir mevzuaata hakim,sağlıklı bir kadro ile çalışmak herkese artı getirecektir.
  herkes için en iyisi olsun. adaylara başarılar diliyorum.
  Sevgili Nejad abimiz hep daha iyiye diyorum..Başarılarınızın devamını diliyorum.

 2. Hayrullah Ertem

  Tebrikler, Nejat’cığım, senden başka türlü davranış ve görüş beklenmezdi… Açık ve net görüşün gibi davranışlarının da olacağına samimiyetine inanıyorum… Seçilirsen, MB gerçek bir başkana sahip olacaktır…Başarılar diliyorum…

 3. Hüsniye Demiralp

  Öncelikle bukadar Mülkiyeliler Birliğine gönül veren siz büyüklerimizin varlığı sevindirici. Siz ve ekibinizin kazanması halinde şuan ki yıkım aşamasına getirilmiş Mülkiyeliler Birliğinin yeniden güçlenip dirileceği tüm görüşlerinizin yakın takipçisi olarak bilinciydeyim ve en önemli konunun siz değil esas kazananın sizlerin başkanlığında Mülkiyeliler Birliğinin olacağının ki artık farkedilmesi gerekliliğinin en önemli konu olduğunun bilinmesinden yanayım.
  Başarılar diliyorum…

 4. Yonca ışıldak

  Merhabalar Çok Değerli büyüğüm ,Öncelikle mülkiyeliler birliği adına size sordukları sorular için sayın Kamil Kasacı bey e teşekkürlerimi sunarak sözlerime başlamak istiyorum. çünkü Tüm çalışmalarınız ,emekleriniz ve bu sorulara verdiğiniz açık ,net, samimi, aydınlatıcı ,güven veren cevaplarınızla hem diğer adayların, hemde seçmenlerin sizi daha iyi tanımalarını sağlamıs oldu . Çok kıymetli büyüğüm Nejad hocam biliyorum ki siz dik duruşunuzla, çalışkanlığınızla, bilgilerinizle ,disiplinli çalışmalarınızla zaten kazanmış oldunuz .Başkanlıkta da yolunuz açık zaten. şundan eminimki siz kazandığınız taktirde Mülkiyeliler Birliği çok değerli bir Başkan kazanmış olacak. Bundan emin olabilirler .size ve ekibinize seçimde başarılar ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum inşallah hersey gönlünüzün istediği gibi olsun diyorum ve yürekten saygılar sunuyorum..

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4