Genel Kurul Divanına verilecek önerge

 

Değerli Mülkiyeliler,

25 Mart’taki Genel Kurul’da Erdal BATMAZ ve arkadaşları tarafından verilecek önerge taslağı ve gerekçesini  bilgilerinize sunuyoruz :

——————————————————————————————–

Mülkiyeliler Birliği Genel Kurulu

Divan Başkanlığına

Ankara

 

Biz aşağıda imzası olanlar, konunun önemine binaen gündemin 13. Sırasında bulunan ve daha önce üyelere bilgi verilmeyen,yönetim kurulunca hazırlanmış tüzük değişikliklerinin görüşülmesini gündemin 8. Sırasından hemen sonraya alınmasını, ayrıca bu maddeye ek olarak bir Tüzük Tadil komisyonu kurulması ve tüzüğün tamamının elden geçirilerek altı ay ya da bir yıl sonra yapılacak  bir tüzük genel kurulunda  onaya sunulmasını arz ederiz.

Erdal Batmaz ve 150 arkadaşı

Gerekçe:

Tüzük bir derneğin Anayasasıdır. Birliğimiz Yönetim kurulunca genel kurul onayanı sunulmak istenen tüzük değişikliklerinin ne olduğunu şu an dahi bilmiyoruz. Öncelikle seçim konuşmaları ve oylaması öncesi üyeler salonda iken bu konunun görüşülmesi daha uygun olacaktır. Ayrıca, bütün Mülkiyelileri ilgilendiren bu konu aceleye getirilemez. Sağlıklı bir karar da çıkamaz. Bu nedenle bir Tüzük Tadil Komisyonu kurulması, bu kurulun çalışmalarını en geç 3 ayda tamamlaması, yapılan çalışmanın  3 ay Mülkiyeliler Birliği Web sayfasında üye görüşlerine açılması ve takibinde nihai metnin onaylanmak üzere Mülkiyeliler Birliği Genel Kuruluna sunulması daha uygun olacaktır.

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=22166

Editör - 22 Mar 2012. Kategori Forum, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

3 yorum - “Genel Kurul Divanına verilecek önerge”

  1. Ekrem Guner

    Öneriye katılıyor ve altına imzamı atıyorum.

  2. HASAN ZUMREOĞLU

    doğru söze ne denir. benimde bir önerim var. gündemin 10.maddesinin 13. maddeden sonraya konulması.12. ve 13. maddelerde oylama ve onaylama bulunmakta.

  3. HASAN ZUMREOĞLU

    bir önergede, ödemeklle yükümlü oldukları aidatı ödemeyenler için verebilirmisiniz. beş kuruş ödeme yapma, genel kurula gel gerine gerine oy kullan

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4