Kadın ve trans cinayetlerine karşı kadın forumuna

 

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, artan kadın cinayetlerine karşı mücadele yöntemlerini tartışmak için 17 Ağustos 18.00’da Beşiktaş Demokrasi Anıtı’nda buluşuyor

kadın-forumu

Artan kadın cinayetlerine karşı “Kadın katliamı var” diyerek bir araya gelen Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu 20 Temmuz’da Türkiye’de eş zamanlı olarak “Meclis olağanüstü toplansın” talebiyle gerçekleştirdiği eylemlerin ardından İstanbul’da ikinci adımı atıyor. Grup, 17 Ağustos’ta Beşiktaş Demokrasi Anıtı’nda buluşarak burada bir forum gerçekleştirecek.

Kadın ve trans cinayetlerine son vermek için önlemlerin, taleplerin ve mücadele çizgisinin tartışılacağı foruma grup, tüm kadınları çağırdı.

“Kadın katliamı son bulana kadar sokağa taşıdığımız isyanımızla söz ve karar bizim diyoruz. Biz birçok bağımsız kadın, feminist, siyasi partiden ve demokratik kitle örgütünden kadınlar olarak kadın katliamına karşı bir araya geldik. Şimdi de beraberliğimizi büyütmek için, kadın ve trans cinayetlerine karşı alınacak önlemleri, taleplerimizi ve yapacaklarımızı konuşmak üzere 17 Ağustos’ta 18.00’da Beşiktaş Demokrasi Anıtı’nda düzenleyeceğimiz foruma tüm kadınları bekliyoruz!”

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=37823

Editör - 17 Ağu 2014. Kategori Kadın. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4