Marka Konumlandırma alanında Yeni Uzmanlar geliyor!

MARKAHANE Konumlandırma Hizmetleri tarafından organize edilen Marka Konumlandırma Uzman Yardımcısı sertifika programı ikinci haftasını tamamladı. Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve 15 eylül de başlayan eğitimle yeni model markalama yöntemi KOFTA katılımcılara uygulamalı olarak aktarılıyor. Bu programla bundan böyle herkes kendi markasını kendi konumlandırıp kendi yönetebilecek.

Programa ilgi çok yoğun.

İlk haftasında konumlandırma eğitimi alan ve marka check up uygulamasından geçen katılımcılar programın ikinci haftasında ise odaklanma eğitimi aldı ve marka konumlandırma uzmanı Mevlüt Güleç yönetiminde odaklanma check up’ı kendilerine uyguladılar. Yoğun ilgi gören programın üçüncü haftasında farklılaştırma eğitimi, farklılaştırma check up uygulamaları ile inovasyon atölyesi çalışmaları yapılacak. Programın dördüncü ve son haftasında  tutundurma stratejileri ile tutundurma ve ağaçkakan check up uygulamaları çalışılacak.

2. Dönem 13 ekim’de başlıyor…

1. dönem programına katılamayanlara yeni bir fırsat; 2. Dönem kayıtları başladı. 13 ekim tarihinde başlayacak eğitim programı yine hafta sonları olacak ve 32 saatte tamamlanacak. 10.00 ila 14.00 saatleri arasında, dört hafta sonu, cumartesi pazarları ve toplam 8 gün olacak.

13 ekimde başlayacak ikinci dönem programı bu yıl İstanbul’da yapılacak son program olacak. Yıl bitmeden Ankara ve İzmir programları gündeme alınmış durumda.

 

İnsan odaklı bir gelişim ve dönüşüm aracı; MARKA.

MARKAHANE  yetkilileri, bu programın önemini şöyle ifade ediyorlar: “MARKAHANE olarak MARKA’yı insan odaklı bir gelişim ve dönüşüm aracı olarak görüyoruz. Bizim için markalaşma, marka değerini artırma faaliyetlerinin tümüdür. Marka değerinin artırılması için markanın yönetilmesi, markanın doğru yönetilmesi için doğru konumlandırma gerekir. İşin, yani Markanın özü. marka konumlandırmadır. Değer odaklı bir marka yönetimi için ise iyi yetişmiş marka konumlandırma uzmanlarına ihtiyaç vardır. Bu program, önemli bir ihtiyaç olduğuna inandığımız  marka konumlandırma uzmanı yetiştirmek amacı ile ilk adımın atılmasını sağlayacaktır.
Bu program sayesinde katılımcılar, bir Marka yolculuğuna çıkacaklar, gerek kendilerini, gerekse şirket ve kurumlarını bu yolculukta yönlendirecekler, gerekse konularında uzmanlaşarak bir marka konumlandırma uzmanı olma imkanını elde edeceklerdir.

Programı başarı ile tamamlayarak marka konumlandırma uzman yardımcısı  sertifikasına sahip olanlar, kendi markasını (kişisel yada kurumsal) yönetebilecek, marka yöneticisi ya da reklam-halkla ilişkiler yöneticisi olarak  ihtiyaç sahibi kurum ve kuruluşlarda görev alabilecek,  Markahane projelerinde uzman yardımcısı olarak istihdam edilebilecek  ve Markahane ürünlerinin satış yetkisini alabilecekler.
Programa kimler katılmalı?

Programa,

* Marka şirketlerde marka yöneticisi olmak isteyenler,
* Kendi markalarını (kişisel ya da kurumsal) yönetmek isteyenler,
* İş hayatına en değerli şekilde girmek isteyen yeni mezun ya da ünversite son sınıf öğrencileri,
* Ulusal ya da uluslararası marka projelerde görev almak isteyenler,
* Görev adıkları yerel yönetimlerin markalaşma süreçlerine katkı vermek isteyen idareciler,
* Çalıştıkları firmaların markalaşma süreçlerine değer katmak isteyen yöneticiler,
* Mevcut işlerinden sıkılıp yeni bir iş aradıkları halde nereden başlayacaklarını bilemeyenler

katılabilirler.

Aşağıdaki linklerden detay bilgi  alınabilir.

www.markahane.net  ve    http://www.facebook.com/Markahane  

 

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=27276

Editör - 2 Eki 2012. Kategori Eğitim, Ekonomi, Girişimcilik, Haberler, Marka - Tasarım, Reklam ve İletişim, Yaşam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4