Medyaya baskı zirve yaptı! Ayşenur Arslan’ı da susturdular

Medyaya baskı zirve yaptı! Ayşenur Arslan'ı da susturdular

 

İktidarın medyaya uyguladığı baskının yarattığı korku ve oto sansür artarak sürerken, susturulan gazetecilere bu kez, televizyon haberciliğinin cesur ismi Ayşenur Arslan da eklendi.

http://www.gazetecileronline.com

Tarih: 08 Haziran 2012, 13:50

İktidarın medyaya uyguladığı baskının yarattığı korku ve oto sansür artarak sürerken, susturulan habercilere her gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez, televizyon haberciliğinin cesur ismi Ayşenur Arslan’ı susturdular.

Basının duayen isimlerinden biri olan Arslan’ın CNN Türk’te yayınlanan ve Türkiye’nin en çok izlenen haber-tartışma programlarından biri olan “Medya Mahallesi” programı zorunlu tatile çıkartıldı. CNN Türk Yönetimi’nin aldığı karar bugün Arslan’a iletildi.

Programında AKP’nin toplumu rahatsız eden icraatlarını eleştirmekten, o icraatlara mercek tutmaktan kaçınmayan, sözünü söylemekten sakınmayan Arslan’ın programının, Eylül ayında başlayacak yeni sezonda da da yayına sokulmayacağı belirtiliyor.

İktidar yandaşlarını da ekrana çıkaran, ancak sorduğu sorularla terletmesiyle bilinen Arslan, Medya Mahallesi’ne en son CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk etmişti. Arslan, “Biz yurtdışında da gayet iyi anlaşılıyoruz” deyince, “Size Yurtdışındaki insanlar oy vermiyor buradakilerin de anlaması gerekmiyor mu” diye sormuş ve Kılıçdaroğlu’nu oldukça zor durumda bırakmıştı.

Buna karşılık, Türkiye’deki sansür nedeniyle seslerini duyuramadıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, sadece AKP’yle değil, AKP devletiyle de mücade ettiklerini söylemiş, bu da iktidar camiasında rahatsızlığa yol açmıştı.

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=25226

Editör - 8 Haz 2012. Kategori Haberler, Manşet, Medya. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4