Mobilya Sanayicileri Derneği’nin yeni başkanı Mülkiyeli Ahmet GÜLEÇ

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Genel Kurulu’nda  başkanlığa 1990 Mülkiye Kamu Yönetimi mezunu, NDesign Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç seçildi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Genel Kurulu, Antalya‘da gerçekleştirildi. 2 yıldır MOSDER başkanlığını yapan Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, görevini NDesign Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç‘e devretti. Genel kurulda MOSDER yönetim kuruluna, İsmail DoğanBekir BoydakNuri Öztaşkın ve Bülent Bayram seçildi.
MOSDER’in 7. Dönem Başkanı Ahmet Güleç, mobilya sektörünün, yeniliklere açık yapısı, kalite ve tasarımı birleştiren üretimi sayesinde dünya çapında beğeni topladığını ve ihracat hacminin artırdığını kaydetti. ‘Türk Mobilyası’ stilinin oluşturulması ve tasarım yatırımlarının sürdürülmesinin markalaşma açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Güleç, sektörü nitelik ve nicelik anlamında büyütmek, daha fazla katma değer ve tasarım odaklı büyüme yönünde ilerlemenin hedefleri arasında yer aldığını kaydetti. Sektörün kalitesini artırmaya yönelik faaliyetlerle dünyada tanınan ve saygı gören ‘Türk Mobilyası’nı yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini bildiren Güleç, ”Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında mobilya ihracatında dünyada ilk 5 ülke arasında olmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.
http://www.yapi.com.tr/Haberler/mosder-yeni-baskanini-secti-ali-gulec_102199.html

 

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=27136

Editör - 25 Eyl 2012. Kategori Duyurular, Ekonomi, Haberler, Manşet, Marka - Tasarım, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4