Mülkiyelilerin alınmadığı kampüse Ülkü Ocakları pankartı asıldı

Mülkiyelilerin 80 yıllık geleneği olan İnek Bayramı’nda Mülkiyeliler Birliği yöneticileri ve SBF mezunlarının Cebeci Kampüsüne girişini ‘sözlü talimatla’ engelleyen Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, aynı gün Ülkü Ocaklarının Hukuk Fakültesinin çatısından pankart sarkıtmalarına göz yumdu.

Cumhuriyet’in haberine göre, 3 Mayıs Türkçülük gününde Ankara Üniversitesi kampüsünde bir grup, Fakülte binasının çatısına tırmanarak, Ankara Ülkü Ocakları yazılı pankartı astı.

3 Mayıs Türkçülük gününde Fakülte içerisinde pankart açan bir grup, Ankara Üniversitesi Fakülte binasının çatısına tırmanarak, Ankara Ülkü Ocakları pankartını binaya astı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi çatısına çıkan ülkücüler, çektikleri fotoğrafı sosyal medya hesaplarından, “Dar gelsin dünya alem Türk’e kefen biçene; Aslını inkar edip Türklüğünden geçene” “3 Mayıs Milliyetçiler Günü” sözleriyle paylaştı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, rektörlüğe getirildikten sonra,, kampüs içinde ilerici öğrencilerin her türlü etkinliği yasaklanırken, ülkücü ya da dinci grupların faaliyetleri tamamen serbestleştirildi. Fakültelerde, demokrasi talep edilen ve panolara asılan afişler de anında toplanıyor.

3 Mayıs Perşembe günü başlayan SBF-Mülkiye’nin geleneksel İnek Bayramı’na katılmak üzere fakülteye gitmek isteyen Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Dinçer Demirkent’in de aralarında olduğu Mülkiyeliler, Rektör İbiş’in sözlü talimatı olduğu gerekçesiyle kampüse alınmamıştı.

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=43501

Editör - 8 May 2018. Kategori Duyurular, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4