Nesin Lisesi kurulacak

is

Ali Nesin, Şirince’deki Matematik Köyünün yakınında Nesin Lisesi kurulacağını açıkladı. “Yaş kemale erdi, bu muhtemelen benim son projem olacak” diyen Ali Nesin, “Hocalarla gençlerin aynı mekânları paylaştığı, bir arada yaşadığı, dostluk kurduğu, “hepimiz ayni gemideyiz” hissiyatını uyandıran bir eğitim kurumu. Usta çırak ilişkisinin geçerli olduğu… Elbette olabildiğince özgür bir ortamda. Başka türlüsü mümkün değil” dedi.

Lisenin yatılı olacağını açıklayan Ali Nesin, “Edebiyat, sanat, felsefe, spor ve tabii ki matematik ve bilim. Hiçbirini savsaklamayacağız. Her biri en üst düzeyde ve dünya çapında, hatta ötesinde. Tam donanımlı gençler mezun etme niyetindeyiz. Yatılı olacak. Hazırlık dahil 5 sınıf, her sınıftan 2’ser şube, her şubede 24 öğrenci, yani yaklaşık 250 öğrencilik bir okul. Öğrenciler okulun günlük işlerinde de çalışacaklar” dedi.

İleride eğitim felsefeleri hakkında daha fazla bilgi vereceğini açıklayan Ali Nesin, 1000 lira ve üstü bağışta bulunanların adlarını mermer bir plakete yazacaklarını söyledi.

Nesin Lisesi için bağış yapılabilecek hesaplar için: https://www.nesinvakfi.org/anasayfa-bagis.php

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=44071

Editör - 9 Oca 2019. Kategori Eğitim. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4