“Örümcek Adamın Annesinin Adı Nedir?”

 

 

 

 

 

 

 

Adalet Bakanlığı’nın yaptığı zabit katipliği sınavında adaylara “Örümcek adamın annesinin adı nedir?”, “Penguenlerin dişleri var mıdır?”, “Bülent Ersoy kaç yılında gerçekleştirilen ameliyatla kadın olmuştur?”, “Titanik gemisinde kaç yolcu vardı? Hayatta kalanların isimlerinden üçünü sayınız?”, “Ulubatlı Hasan kaç ok yemiştir?” gibi sorular soruldu !!

MHP Kütahya milletvekili Alim Işık, Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye bir soru önergesi verdi. Işık, bu soruları soran jüri üyelerinin isimlerinin açıklanmasını istedi ve ”Bu üyelerin uzmanlık alanları ve eğitimleri nedir ? Bu mülakatlarda sorulacak sorular nasıl ve kimler tarafından belirlenmektedir? Sınava kaç aday girmiş ve bunların kaçı başarılı olmuştur? Kazanan adayların kaçı görevlerine başlamışlardır? Sınavın iptal edilmesi düşünülmekte midir?” sorularını yöneltti.

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=14712

Editör - 1 Ara 2011. Kategori Haberler, Hoşluklar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4