Özcan Yalım’ı Sonsuzluk Şiirine Uğurladık – Semih ÖZCAN

 

Özcan Yalım’ı uğurlarken tümümüz oradaydık. Mülkiyeli dostları olarak, şair dostları olarak, yazar dostları olarak..tümümüz.
Son buluşmamıza bulutlar da eşlik etti..ince ince ağlayarak. Hafif bir bir yağmur çiselemesi vardı yalnızca üstümüze yağan. Son derece koyu, yasa bürünen bulutlarla kaplıydı oysa ki gökyüzü. Her an bir büyük sağanak patlayacak görüntüsü kaplamıştı dört bir yanı. Patlamadı. Usul usul çiselemekle yetindi. Sanki sular seller gibi boşanmak üzere ama yine de kendini sımsıkı tutan insanlar gibi, içe akıttı gözyaşlarını.
Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Veysel Çolak,Ümit Yaşar.. tümümüz oradaydık.
Ertan, Mete, Ahmet, Baki, ben.. tümümüz oradaydık.
Özcan Yalım’ın ölümünün ardından birarada toplanmıştık. Ölümüştü Özcan abi. Çünkü yaşamıştı,dizelerle, aşklarla, kavgalarla. Yaşadığı için ölmüştü. Tıpkı ‘Arayıcılar’ şiirinde dediği gibi:

Öldün – sana duyurmadılar
Nereden beri sanrı bilemezsin
Oyun mu gerçek mi ne dersin
Kim bu çevrendeki yabancılar

Öldün – bu yaşadın demek – ne güzel
Alacakaranlıkta birşeyler kımıldadı
Düşlerinin eridiği altın tasta
Bir gün bulur seni arayıcılar

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=16303

Editör - 25 Ara 2011. Kategori Bizim Meydan, Edebiyat, Kültür-Sanat, Mülkiyeden, Portreler, Şiir. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Özcan Yalım’ı Sonsuzluk Şiirine Uğurladık – Semih ÖZCAN”

  1. ülkü bassoy

    Neredeyse 60 yıllık sevgili arkadaşım Özcan’ı Kurşun Kalem Dergisi’nin Mart 201, 16. sayısı çıkacak ” Kurşun Kalem’de yazdım. Onu Ergin Günçe’yle öteki arkadaşları da yalnız bırakmadılar!

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4