Para cezası verilip puan silinecek

Türkiye Futbol Federasyonu, Etik Kurulu’nun verdiği rapor doğrultusunda şike ile ilgili kararını verdi. Ancak bu akşam Fenerbahçe – Beşiktaş maçı nedeniyle açıklamalarını 30 Nisan Pazartesi (yarın) günü yapacakları basın toplantısı ile açıklayacaklar.

3 Temmuz’da başlayan ve Türk futbolunu derinden etkileyen süreç ile ilgili cuma günüAntalya Gloria Golf Otel’de Yıldırım Demirören başkanlığında toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararını verdi.

 

Karar verildi ancak, bu akşam oynanacak derbi maç nedeniyle açıklama 30 Nisan Pazartesi (yarın) günü saat 11.00′de yapılacak basın toplantısı ile açıklanacak.

 

PARA CEZASI VE PUAN SİLME

 

Antalya‘daki toplantılarda önemli kararlar alındı.

 

İşte o kararlar…

 

- Türkiye Futbol Federasyonu yaşanan bu süreçte adı geçen 8 takımı (Fenerbahçe,Beşiktaş, Manissaspor, Trabzonspor, Sivasspor, Eskişehirspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Giresunspor) Disiplin Kurulu’na sevk edecek. Bu konuda üyeler ikiye bölünde. Bir kısım üye ‘sevk edilme olmasın’ derken diğerleri ise buna karşı çıkarak takımların Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi gerektiğini söyledi. Ancak çoğunluğa göre takımlar kurula sevk edilecek.

 

- Bu 8 takıma ağır para cezaları verilecek ve geçen yıl kazandıkları para ödülleri geri alınacak.

 

- Para cezasının dışında takımların puanları da silinecek.

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=24049

Editör - 29 Nis 2012. Kategori Haberler, Manşet, Spor, Yaşam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4