Prof. Dr. Ç. Özhan ULUATAM’ın vefatı

1955 Mali Şube mezunu, Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü kurucularından Prof. Dr. Çetin Özhan Uluatam vefat etmiştir.

Cenazesi 26.05.2018 tarihinde Ankara Karşıyaka’da toprağa verilmiştir.

Camiamıza, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Prof. Dr. Özhan Uluatam İslahiye’de 1934’te doğdu. Siyasal Bilgiler Fakültesini 1955’te bitirdikten sonra bir süre Maliye Bakanlığında çalıştı. 1961’de tamamladığı askerlik görevinin ardından Ankara Üniversitesi-Siyasal Bilgiler Fakültesine asistan olarak girdi. 1966 yılında doktor, 1972′de doçent, 1981′de profesör oldu. Hacettepe, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi-Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Çeşitli araştırmalara yönetici, araştırıcı ve danışman olarak katılan Prof. Uluatam Rockfeller, NATO ve Fullbright araştırma ödüllerini aldı. Değişik tarihlerde Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa’da inceleme ve araştırmalar yaptı.

Prof. Uluatam’ın yayınlanmış 11 kitabı ile çeşitli makaleleri bulunmaktadır.

URL: http://www.cerideimulkiye.com/?p=43567

Editör - 27 May 2018. Kategori Duyurular, Mülkiyeden. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Prof. Dr. Ç. Özhan ULUATAM’ın vefatı”

 1. Can Uluatam

  Merhabalar,
  Ben Can Uluatam, Özhan Hocanın oğlu.
  Kardeşim ve ben babamın ölümü vesilesiyle kendisiyle ilgili bir hatıra kitabı hazırlayacağız. Çeşitli vesilelerle babamla yolları kesişmiş kişilerden hatıralarını toplayıp bunu kitaplaştırmak istiyoruz.
  Anlayışınıza sığınarak, sizden de kendisiyle ilgili hatıralarınızı, varsa fotoğraflarını bizimle paylaşmanızı rica edebilir miyim?
  Saygılarımla,

  Can Uluatam
  0533 052 29 00
  uluatamc@gmail.com

Yorum yaz

Arşivde ara

Tarih bazında ara
Kategori bazında ara
Google bazında ara

Foto Galeri

Giriş | Tasarım AJANS4